Szkolenie z efektywności energetycznej w Parku

W miniony piątek w Parku Przemysłowo-Technologicznym Ekoenergia-Efektywność odbyło się ostatnie w tym roku szkolenie z zakresu efektywnej optymalizacji kosztów pod nazwą Efektywność energetyczna w teorii i w praktyce.

Motywem przewodnim była wiedza praktyczna wykładana w aspekcie zrównoważonego rozwoju, a gośćmi specjalnymi na szkoleniu byli członkowie Rady Programowo- Naukowej Parku Efektywność z Politechniki Śląskiej.
Szkolenie rozpoczęła właścicielka firmy Enesa p. Martyna Pytel, która przybliżyła uczestnikom zagadnienia z zakresu działań energoefektywnych wspierających zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa, a także zaprezentowała funkcjonalność systemu Białych Certyfikatów.

Następnie odbyły się krótkie wykłady przedstawicieli Rady Naukowej Parku Efektywność: dr inż. Marek Rojczyk zaprezentował Efektywność energetyczna, czyli po co ocieplać budynki, dr inż. Walter Mucha przedstawił Zanieczyszczenia powietrza- zagrożenia, metody pomiarów, a dr inż. Adam Klimanek zapoznał uczestników z Problematyką spalania paliw stałych i alternatywnymi rozwiązania ogrzewania.

Przedstawiciel firmy Energin poruszył zagadnienia związane z oceną energetyczną oraz ekologiczną procesów kogeneracji i trigeneracji. Ponadto przedstawił wybrane technologie kogeneracyjne i trigeneracyjne, jako sposób na poprawę efektywności energetycznej.
Atutem i tradycją naszych co miesięcznych spotkań jest możliwość dyskusji ze szkoleniowcami. W części praktycznej szkolenia odbyły się indywidualne konsultacje i doradztwo dla każdego z podmiotów.

Do udziału w przyszłorocznych szkoleniach i warsztatach serdecznie zapraszamy przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego, lokalne stowarzyszenia i przedsiębiorców, studentów, a także wszystkich zainteresowanych optymalizacją kosztów! Harmonogram szkoleń na rok 2020 zostanie opublikowany w najbliższym czasie.