Firmy w parku

 

Kancelaria Transportowa KOBEN Sp. z o.o.

 

Oferta firmy KOBEN

Oferta skierowana jest do Przedsiębiorców wykonujących transport drogowy rzeczy lub osób.
Jesteśmy po to aby Przedsiębiorcy wykonujący transport drogowy rzeczy lub osób byli na bieżąco z obowiązującymi przepisami o czasie pracy kierowców, dbamy o to, żeby kontrole służb kontrolnych były tylko formalnością. Jesteśmy po to aby firmy nie dzieliły się zyskiem ze służbami kontrolnymi na skutek nałożonych kar.
W swojej działalności łączymy doświadczenie naszych specjalistów z najnowszymi regulacjami prawnymi z zakresu czasu pracy kierowców, przez co jesteśmy w stanie zaoferować Klientom dostarczenie wiedzy i usług na najwyższym poziomie. Nasi doradcy, specjaliści w rozliczeniach oraz wykwalifikowani eksperci prawa transportowego, pozostają do Państwa dyspozycji na terenie całego kraju.
Prowadzone przez nas szkolenia są gwarancją przyswojenia potrzebnej w działalności transportowej wiedzy i umiejętności. Przygotowywane przez nas odwołania charakteryzują się niezwykłą skutecznością przez co z jednej strony są dla Firm oszczędnością a z drugiej strony precyzyjną wskazówką jak nie popełnić drugi raz tych samych błędów.

 

Działania w ramach Parku Technologicznego

W ramach produktu dla Parku we współpracy z firmą Ceiks jest opracowywana, związana przedmiotowo z działaniami Parku Efektywność, innowacyjna usługa „SmartKoben” dla branży transportowej opartej na autorskim systemie z wykorzystaniem urządzeń nowej generacji, która pozwoli szybciej i efektywniej pobierać dane z elektronicznych urządzeń, tj. tachografu oraz karty kierowcy, bez względu na lokalizację pojazdu.
Usługa „SmartKoben” została uhonorowana Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP. Nagroda została przyznana w kategorii “Innowacje w transporcie”. Nagrodzone rozwiązanie prowadzi do zwiększenia efektywności w transporcie samochodowym a tym samym do redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Dzięki oszczędności paliwa, SmartKOBEN przyczynia się także do redukcji kosztów transportu.

 

SMARTKOBEN

SMARTKOBEN to nowa technologia oraz innowacyjne rozwiązanie skupiające swoje działania na optymalizacji zużycia zasobów energetycznych. W  ramach programu Nowa efektywność w regionie – remedium na smog, we współpracy z  Parkiem Przemysłowo – Technologicznym Ekoenergia Efektywność dbamy by osiągnąć najlepszy efekt wykorzystania energii bez szkody środowiska naturalnego.

Dlatego też powstał nowoczesny system do zdalnego odczytu pobierania danych z kart kierowców i tachografów oraz monitorowania pojazdów SMARTKOBEN, który przede wszystkim pozwala zredukować spalanie, a co za tym idzie emisje szkodliwych spalin CO2 do atmosfery.

SMATKOBEN, jest intuicyjnym i efektywnym systemem. Panel zarządzania dostępny z dowolnej przeglądarki internetowej komputera oraz urządzeń mobilnych: tabletów, smartfonów. SMARTKOBEN cechuje brak limitów stanowisk, kluczy sprzętowych czy instalowanych aplikacji. Wydajne serwery umożliwiają szybkie, jednoczesne generowanie wielu raportów dla floty pojazdów. Zdalny odczyt nie wymaga ingerencji kierowcy, może się odbywać przez 48h od wyłączenia zapłonu i nie wymaga umieszczenia karty przedsiębiorstwa w tachografie. Kluczowe korzyści, jakie daje rozwiązanie to przede wszystkim realne ograniczenie kosztów dojazdu do punktów pobrania danych z kart kierowców oraz tachografów cyfrowych i opłat z nimi związanych, odciążenie pracowników od konieczności pobierania danych oraz minimalizacja ryzyka związanego z brakiem danych, skutkującego wysokimi karami finansowymi.

System pozwala na precyzyjne, terminowe i co ważne – wygodne rozliczenie płac i delegacji kierowców, znacząco ułatwiając formalności, dotykające każdego przewoźnika.